Slovenija se je z Nacionalnim mesecem skupnega branja vključila v evropsko kampanjo spodbujanja branja. Kampanja EUReads/Evropa bere povezuje že obstoječe bralne aktivnosti po vsej Evropi z namenom dviga zavesti o pomembnosti izobraževanja in pismenosti v zgodnjem otroštvu. V podporo kampanji in širjenje sporočila Evropa bere je bil pripravljen kratek animirani film. Z udeležbo v tej pobudi bodo organizacije s svojim zgledom pokazale, kako delujejo s skupnim ciljem: dati vsakemu državljanu možnost postati bralec in polno sodelovati v naši evropski družbi. Bralce in nebralce v sodelujočih državah (npr. prostovoljce, pedagoge, starše, otroke …) nagovarja z namenoma preprostim sporočilom: Le 15 minut branja ali glasnega branja na dan lahko zelo spremeni življenje vam in vašim dragim, tako osebnostno kot z izobraževalnega in ekonomskega vidika.