26. septembra smo po vsej Evropi praznovali evropski dan jezikov, ki je namenjen osveščanju o kulturni in jezikovni raznolikosti v Evropi ter o pomenu učenja tujih jezikov.

Na naši šoli poučujemo kar štiri jezike: angleščino, nemščino, španščino in francoščino.

Ali ste vedeli, da nekateri učenci in učitelji govorijo še enega ali več od sledečih jezikov: hrvaško, srbsko, bosansko, makedonsko, rusko, ukrajinsko, bolgarsko, češko, madžarsko, italijansko, portugalsko, nizozemsko, norveško, finsko, švedsko, indonezijsko, pandžabsko, kitajsko in japonsko. Torej na naši šoli lahko slišite kar 23 različnih tujih jezkov. To pa je jezikovna raznolikost, ki nas vse bogati.

V šoli smo pripravilo razstavo o jezikih, ki jih govorijo učenci po posameznih razredih. Učenci štirih tujih jezikov pa so pripravili plakate z besedami za športe in športne aktivnosti.