V soboto, 20. 11. je v Črnomlju potekal finalni koncert festivala Glas mladih 2021. Zmagovalec, v kategoriji Osnovnošolski glas mladih, je učenec naše šole, Maks Koren z avtorsko skladbo Prevrt nazaj. Maks se iskreno zahvaljuje vsem, ki ste zanj glasovali preko spleta, mi pa mu za odličen uspeh ISKRENO ČESTITAMO.

Glas mladih je najstarejši slovenski festival za mlade glasbenike (od 1978). Na njem lahko glasbeniki sodelujejo v treh kategorijah: 1. osnovnošolski glas mladih (od 10 do 15 let), 2. avtorski glas mladih (od 15 do 30 let) in 3. bendovski glas mladih (povprečna starost članov do 30 let). Sodelujejo lahko zgolj glasbeniki z avtorskimi skladbami. Avtorji so lahko nastopajoči sami ali pa jim skladbo napiše tretja oseba, ki je mlajša od 35 let. Na avdicijah 5-članska strokovna komisija izbere najboljše, ki se uvrstijo na finalni večer . (Vir: www.zik-crnomelj.eu)