Spoštovani starši,

v sredo, 1. 2. 2023, ob 17. uri, vas vabimo na informativni roditeljski sestanek, kjer bomo predstavili šolo.

Z otrokom vas vabimo na dan odprtih vrat – v sredo, 15. 2. 2023 in četrtek, 16. 2. 2023, med 10.30 in 12. uro.

Vpis v 1. razred bo potekal od torka, 14. 2. 2023, do petka, 17. 2. 2023. Otroci, ki živijo v našem šolskem okolišu, bodo prejeli vabilo na vpis. Povabljeni boste na točno določen termin. Če želite prepisati otroka iz drugega šolskega okoliša, vas prosimo, da oddate prošnjo za vpis, ki jo najdete na povezavi obrazec za prepis otroka ter nas pokličite, da se dogovorimo za termin.

Ostale pomembne informacije:

• V 1. razred vpisujemo otroke, ki so rojeni leta 2017.
  • Starši imate pravico vpisati otroka v osnovno šolo v šolskem okolišu, kjer ima otrok prijavljeno stalno ali začasno bivališče.
  • Otroka lahko vpišete v šolo izven šolskega okoliša, če šola, v katero želite vpisati otroka, s tem soglaša. Če imate otroka namen vpisati v šolo izven šolskega okoliša, vas prosimo, da o tem obvestite obe šoli.
  • Otroku se lahko začetek šolanja na predlog staršev, zdravstvene službe oziroma na podlagi odločbe o usmeritvi odloži za eno leto. Starši morate obvestiti svetovalno delavko (osebno, po telefonu ali elektronski pošti), če razmišljate o odlogu šolanja in želite vključiti svojega otroka v postopek ugotavljanja pripravljenosti za vstop v šolo.
  • Če ima otrok odločbo o dodatni strokovni pomoči v vrtcu ali je vključen v postopek usmerjanja, o tem obvestite svetovalno delavko.

Za dodatne informacije lahko pišete na ana.panjan@ospoljane.si ali pokličete na telefonsko številko 01/2308-437.

Ana Panjan, psihologinja

svetovalna služba