Spoštovani starši in učenci!

Že vrsto let je naša šola vključena v projekt EKOŠOLA. Trudimo se delovati pri različnih ekoloških vsebinah in projektih, eden izmed njih je vezan tudi na rabljena oblačila. Z željo, da skupaj pripomoremo k bolj čistemu planetu smo pred kratkim pristopili k sodelovanju s podjetjem EKOTEKSTIL, ki se ukvarja z zbiranjem rabljenega tekstila, pretežno za namene ponovne uporabe.

Z namenom iskanja trajnostih rešitev smo v sodelovanju z omenjenim podjetjem postavili zabojnik pred vhodom v šolo, natančneje ob ograji pred zunanjih igriščem prve triade. Obveščamo in vabimo vas, da lahko po svojih zmožnostih tudi vi prispevate pri zbiranju oblačil, obutve in hišnega tekstila.

V ZABOJNIK SODIJO:

še uporabna oblačila, obutev, hišni tekstil (posteljnina, zavese, prti, brisače…), modni dodatki (kot npr. torbice, pokrivala, šali…)

V ZABOJNIK NE SODIJO:

poškodovan, raztrgan in umazan tekstil, tekstilni polizdelki, igrače, športni rekviziti.

Oblačila je potrebno oddati zapakirana v plastične vrečke, saj so tako zaščitena pred vlago in umazanijo.

Za vsa ostala vprašanja so na zabojnikih nalepke s podatki o telefonski številki 059 751 521 in  e-pošto info@ekotekstil.si.

Ekipa Ekošole