Šahovski krožek

Šahovski krožek je namenjen učencem od 1. do 5. razreda. Srečanja bodo potekala ob petkih, od 14.30 do 16.00.

Šah je najbolj razširjena miselna igra na svetu. Raziskave in pedagoška praksa potrjujejo pozitivne rezultate šahovske igre na otrokov razvoj: razvija logično mišljenje in krepi prostorsko predstavljivost, izboljšuje koncentracijo. Šah vzpodbuja kulturno vedenje: spoštovanje nasprotnika in prevzemanje odgovornosti za svoje odločitve, za šahovnico je šahist odvisen samo od sebe; od svojega znanja, borbenosti, vztrajnosti in predanosti.

Skozi zgodbe in igro bodo otroci spoznavali osnove šahovske igre. Spoznali bodo osnovna šahovska pravila, začetno postavitev in poimenovanje šahovskih figur, gibljivost figur. V šahovski trgovini bomo spoznavali vrednost šahovskih figur in se igrali šahovsko matematiko. Naučili se bodo osnovnih matiran: mat z dvema trdnjavama, mat z damo, mat z eno trdnjavo. Spoznali bodo posebne šahovske poteze in izraze kot so rokada, promocija kmeta, en passant, pat, remi, miniaturka, gambit. Pridobljeno znanje bodo lahko preizkušali na šolskih tekmovanjih v šoli, po želji pa tudi na drugih tekmovanjih primernih njihovi starosti.

S krožkom pričnemo po 15. septembru, o čemer boste obveščeni preko šole.

Vabljeni!

Prijave in informacije na vesna.zaloznik@guest.arnes.si ali tel. 041 571 728