Bralna značka tradicionalno začenja bralno leto 17. septembra in tako počasti dan zlatih knjig ter dan rojstva in smrti Franceta Bevka. Na naši šoli smo ta dan praznovali z avtorico Alenko Spacal (pisateljico, ilustratorko in pravljičarko). Obiskala je prvošolce in jim pripovedovala zgodbe iz svojih del: “Modre ptičje misli”, “Fižolčica beži pred fižolovo juho” in “Plastelinčica in časopis”.

Pripovedovanje je bilo organizirano v okviru projekta “Modre ptičje misli” Mestne občine Ljubljana.

Sledila je slavnostna podelitev darilne slikanice “Protideževna juha” Majde Koren, ki jo je ilustrirala Ana Maraž. Knjigo podarja Društvo Bralna značka in podjetje Hofer. Hvala vsem, ki ste omogočili današnji dogodek.