Prejšnji ponedeljek, 11.4., je v Državnem zboru Republike Slovenije potekal 32. nacionalni otroški parlament, ki se ga je udeležilo 112 otrok iz vse Slovenije. Našo šolo je zastopal Aleksandar Berlin Navala iz 8.a razreda, ki je z ostalimi učenci sodeloval v razpravah na temo poklicne prihodnosti otrok.

Zbrane so nagovorili g. Igor Zorčič, predsednik Državnega zbora, g. Borut Pahor, predsednik RS in predsednica ZPMS ga. Darja Groznik. Prav tako se se mladim parlamentarkam in parlamentarcem pridružili tudi poslanci različnih poslanskih skupin in ostali vabljeni gostje.

S tem dogodkom se je zaključil letošnji otroški parlament. Učenci so za naslednji dve leti izglasovali novo temo in sicer Duševno zdravje otrok in mladih.