Ob 100. obletnici rojstva Ele Peroci in ob 2. aprilu, mednarodnem dnevu knjig za otroke, bomo letos izvedli posebno bralnospodbujevalno akcijo.

Organizirali bomo izmenjavo knjig. Učenci naj doma pobrskajo po knjižnih policah in izberejo knjigo, ki je ne prebirajo več in bi jo bili pripravljeni zamenjati za drugo knjigo. Z vašim dovoljenjem naj jo prinesejo v šolo kjer jo bodo zamenjali za drugo.

V času od srede, 30.3., do srede, 6.4., torej učenci prinašajo knjige v šolo.

Učenci od 1. do 5. razreda jih oddajo svoji razredničarki; učenci od 6. – 9. razreda jih prinesejo v knjižnico. V četrtek in petek ,7.4. in 8.4, si bodo učenci v avli lahko izbrali drugo knjigo in jo odnesli domov kot svojo last.

Zamenjava deluje po principu ENO KNJIGO PODARIM – ENO KNJIGO DOBIM.

Knjige, ki jih bodo učenci prinesli v šolo, morajo biti primerne za osnovnošolske otroke, sodobne, dobro ohranjene, čiste in nepoškodovane, skratka takšne, kakršne bi si tudi sami želeli odnesti domov. Pridržujemo si pravico do zavrnitve neustreznih knjig.

Šolska knjižnica

»Če niste pospravili copat, vam jih je odnesla muca.

(citat iz Muce Copatarice: Ela Peroci)

Ej, če ne boste pospravili knjig, vam jih bodo odnesli otroci!

(Peter Svetina – nominiranec za Andersenovo nagrado)